Na každé příčce, každém nýtu a každém svaru záleží, protože záleží na každém člověku. Jde o prevenci úrazů a záchranu životů!

Předcházení zranění, záchrana života

NEJČASTĚJŠÍ NEHODY S ŽEBŘÍKEM

PROBLÉM

Přenášení těžkých žebříků, zejména po delší dobu, zatěžuje vaše tělo a obvykle způsobuje zranění zad, šíje a ramen.

ŘEŠENÍ

Lehký, snadno přenosný žebřík. Společnost Little Giant konstruuje své žebříky tak, aby byly nejlehčími průmyslovými žebříky na světě. S použitím materiálů, jako je hliník a fiberglass, se můžete spolehnout, že váš žebřík bude dostatečně lehký na přepravu, a přesto dostatečně pevný, na který se můžete spolehnout. Mnoho našich žebříků je navíc vybaveno koly Tip & Glide ™ nebo pojezdovými kolečky, která ještě usnadňují přepravu.

PROBLÉM

Každé staveniště má odlišný terén a váš žebřík by měl odpovídat terénu. K dosažení vysokého stropu byste nepoužívali malou stoličku a k dosažení standardní zárubně byste nepoužili 6 m vysunovací žebřík.

ŘEŠENÍ

Pokud máte co do činění s nerovným povrchem, potřebujete žebřík s vyrovnávacími nožkami. Pracujete kolem elektřiny? Potřebujete nevodivý žebřík ze skleněných vláken. Vysoké stropy? Potřebujete žebřík, který vám umožní dosáhnout kam potřebujete.

PROBLÉM

Mít po ruce ten správný žebřík nestačí, pokud nevíte, jak jej správně používat. Každý žebřík je správný a nesprávný. Znát správný způsob používání žebříku může znamenat velký rozdíl pro vaši bezpečnost.

ŘEŠENÍ

Správné školení. Kdykoli pracujete s novým žebříkem, je důležité věnovat čas s jeho seznámením, abyste mohli pracovat bezpečně a bez problémů. Společnost Little Giant často publikuje bezpečnostní obsah na svém webu, YouTube a na sociálních sítích. Potřebujete konkrétní informace o žebříku, který používáte? Pomocí telefonu naskenujte QR kód na kolejnicích žebříku, abyste získali přístup k bezpečnostní příručce žebříku.

PROBLÉM

Když pracujete na žebříku, chcete být schopni se plně věnovat své práci, než se kroutit nebo pracovat pod úhlem. Při použití nesprávného žebříku to nevyhnutelně vede k jeho nebezpečnému používání.

ŘEŠENÍ

Potřebujete žebřík, který vám umožní se snadno věnovat vaší práci. Přibližte se ke své práci pomocí jednoho z našich nakloněných žebříků s osvědčením OSHA, jako je King Kombo ™ nebo Sentinel ™. Mnoho našich vícepolohových žebříků lze nastavit v 90stupňových konfiguracích, takže můžete čelit své práci čelem; a pokud se chcete při práci cítit mimořádně pohodlně, použijte jeden z našich žebříků se stojící plošinou.

PROBLÉM

Když jste na vrcholu žebříku a něco je mimo dosah, přirozeným sklonem je natáhnout se, spíše než slézt dolů a přenastavit žebřík. Natahování se však vede k posunu těžiště a destabilizaci žebříků. Pád jako je tento, zejména z výsuvného žebříku, je hlavní příčinou úmrtí souvisejících s žebříkem.

ŘEŠENÍ

Zvýšená stabilita bočního hrotu. Mnoho z našich žebříků má širokou základnu nebo výsuvné podpěry, které udržují váš žebřík uprostřed těžiště. S alternativními řešeními pro lezení, jako je naše Safety Cage®, můžete bezpečně pracovat ve výškách na plně uzavřené plošině, aniž byste se museli vázat. Příslušenstvím, jako je AirDeck® a Safety Rails™, může snížit pocity závratí a udržet vás v těžišti žebříku.

Nové profesionální lezecké vybavení Little Giant je speciálně navrženo tak, aby vám pomohlo předcházet zraněním, stejně jako bezpečnostní norma OSHA.